Firma

Firma   <->   Zarząd

Firma

Biuro Projektów Dróg i Mostów BBKS-PROJEKT Sp. z. o. o. jest polską Firmą założoną we Wrocławiu w marcu 1995 r. 

Profil działania firmy obejmuje wykonywanie wielobranżowych dokumentacji projektowych z zakresu budownictwa komunikacyjnego. Dokumentacje projektowe opracowujemy kompleksowo, we wszystkich możliwych stadiach. Oprócz prac projektowych wykonujemy prace geodezyjne, prace geotechniczne, opracowania z zakresu ochrony środowiska, prace studialne, analizy ekonomiczne, dokumentacje przetargowe i inne opracowania specjalistyczne.

Pierwsza część nazwy Firmy - BBKS pochodzi od nazwisk jej założycieli. Zakładając Firmę, Wspólnicy postanowili wprowadzić na wrocławski i polski rynek nowoczesne metody projektowania dróg z zastosowaniem specjalistycznych programów komputerowych, bazujących na numerycznym modelu terenu. Pozwoliło to na konkurowanie z innymi biurami jakością i zapewnienie pracy projektantom w pierwszym okresie działalności, gdy na polskim rynku występowała mała ilość zleceń na prace projektowe. Dzięki temu możliwe było również wykonywanie prac projektowych na bardzo wymagającym rynku niemieckim. Przyjęta od początku strategia, położenia nacisku na jakość i nowoczesne metody projektowania oraz inwestowanie w rozwój Firmy, zaprocentowały zwiększeniem ilości zleceń i rozszerzeniem asortymentu wykonywanych projektów. Z powołanego w 1995 roku małego czteroosobowego biura wykonującego niewielkie tematy projektowe, staliśmy się znanym we Wrocławiu i w Polsce biurem drogowym. Realizujemy największe i najważniejsze dla naszego miasta, regionu i kraju wielobranżowe dokumentacje projektowe dla głównych ulic, dróg, autostrad i nawierzchni lotniskowych. Naszym atutem jest wykwalifikowana i doświadczona kadra pracowników biura, szerokie grono projektantów branżowych i ekspertów z wyższych uczelni. Przy realizacji dużych dokumentacji współpracujemy z innymi biurami projektów o ugruntowanej pozycji rynkowej. Współpraca z niemieckim partnerem Biurem Projektowym Battenberg&Koch oraz innymi zagranicznymi kontrahentami pozwala nam na projektowanie i kształcenie kadry nie tylko w oparciu o polskie, ale również o europejskie normy i standardy. Od 2001 r. posiadamy budynek biurowy przy ul. Ojca Beyzyma we Wrocławiu. Gwarantuje to dogodne warunki pracy i stwarza rezerwę dla dalszego rozwoju Firmy. 

Cieszymy się z tego, że możemy mieć swój udział w rozwoju tak ważnej dla Polski infrastruktury drogowej i lotniskowej. Nasze najważniejsze projekty: autostrady A-4, Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, drogi ekspresowej S8, najważniejszych ulic i placów Wrocławia (między innymi Placu Grunwaldzkiego, ulicy Jedności Narodowej, ulicy i placu Kromera, ulic: Świdnickiej, Szewskiej i Grodzkiej, ulicy Kuźniczej, ulicy Bardzkiej), równoległej drogi kołowania i dróg szybkiego zejścia do Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka oraz wiele innych uświadamiają nam, że również od nas zależy jakość życia i kształt otaczającego nas świata.