Ogłoszenia i informacje

14.10.2023 Dolnośląska Budowa Roku 2022

14 października 2023 roku odbyła się Gala Inżynierska w trakcie której po raz XVIII Wrocławski Oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa przyznał nagrody zwycięzcom konkursu "Dolnośląska Budowa Roku". I miejsce w konkursie "Dolnośląska Budowa Roku 2022" w kategorii Obiekty inwestycji wojewódzkich zajęła zaprojektowana przez nasze biuro we współpracy z Zespołem Badawczo-Projektowym Mosty-Wrocław "Budowa drogi wojewódzkiej od drogi wojewódzkiej nr 455 do drogi krajowej nr 98".

Zaprojektowana przez nas droga o długości około 10,4 km stanowi północną część tak zwanej Wrocławskiej Obwodnicy Wrocławia. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie prac przy opracowaniu dokumentacji projektowej dla budowy Alei Północnej

W grudniu 2021 roku podpisaliśmy umowę z Gminą Wrocław i MPWIK S.A. na wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. "Budowa Północnej Obwodnicy Śródmiejskiej na odcinku od ul. Poświęckiej do ul. B. Krzywoustego we Wrocławiu". 

 Obecnie trwają konsultacje społeczne projektu. Poniżej link do konsultacji społecznych: 

 https://www.wroclaw.pl/rozmawia/jaka-bedzie-aleja-polnocna

 Zapraszamy do oglądania filmu z koncepcją Alei Północnej na kanale YouTube Wrocław TV. Poniżej link do filmu:

                                                        https://www.youtube.com/watch?v=d2Bdbu-fEi4&t=1s

 

Podpisano umowę na STEŚ i KP dla Budowy obwodnicy Złotego Stoku

W lipcu 2021 roku podpisaliśmy umowę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oddział we Wrocławiu na opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej wraz z materiałami do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla zadania pod nazwą "Budowa obwodnicy Złotego Stoku w ciągu drogi krajowej nr 46". 

Poniżej link do strony internetowej projektu obwodnicy Złotego-Stoku:

http://dk46-obwodnicazlotegostoku.pl

 

wrzesień 2018 - Rozszerzamy działalność o wykonywanie audytów BRD

Wrzesień 2018 - Rozszerzamy działalność o wykonywanie audytów BRD. Minister Infrastruktury nadał zatrudnionym, w naszym biurze projektantom inżynierii ruchu Certyfikaty Audytorów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W związku z tym Biuro Projektów Dróg i Mostów BBKS-PROJEKT Sp. z o.o. rozszerza działalność o wykonywanie audytów BRD. Zapraszamy do współpracy.

 

 

 

Czytaj więcej...

14.09.2016 Dolnośląska Budowa Roku 2015

14 września 2016 roku odbyła się Gala Inżynierska w trakcie której po raz dwunasty Wrocławski Oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa przyznał nagrody zwycięzcom konkursu "Dolnośląska Budowa Roku". II miejsce w konkursie "Dolnośląska Budowa Roku 2015" w kategorii obiekty Budownictwa Inżynieryjnego zajęła zaprojektowana przez Biuro Projektów Dróg i Mostów BBKS-Projekt "Przebudowa i rozbudowa ulicy Wrocławskiej w Wałbrzychu". Przyznaną nagrodę odebrali Prezes Zarządu Marek Suchy oraz główny projektant Marek Sopot. 

 

Czytaj więcej...