Ogłoszenia i informacje

05.11.2012r. Nominacja do finału konkursu BeInspired.

5.11.2012. Nasza Firma została nominowana do Finału konkursu BeInspired organizowanego corocznie przez Firmę Bentley Systems. Nominacja została przyznana w kategorii „Innovation in Land Development, Engineering, and Management” za wykonanie projektu drogi kołowania i dróg szybkiego zejścia dla Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Nominacja jest jedyną nominacją przyznaną w tym konkursie polskiej firmie. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród nastąpi na konferencji Be Inspired Innovations in Infrastructure Conference, która odbędzie się w Amsterdamie w dniach 13-14 listopada 2012 r. Więcej informacji tutaj.

 

Czytaj więcej...

06.10.2012. Oddano do ruchu nowy odcinek drogi ekspresowej S8 Wrocław - Oleśnica

W dniu 6.10.2012 około godz. 14:30 oddano do ruchu zaprojektowany przez konsorcjum Firm: BBKS-PROJEKT, ARCADIS i MOSTY WROCŁAW , a wybudowany przez firmę MOTA – ENGIL, nowy odcinek drogi ekspresowej S8 z Wrocławia do Oleśnicy. Zaprojektowana przez nas droga będąca kontynuacją Autostradowej Obwodnicy Wrocławia A-8 rozpoczyna się w węźle AOW Wrocław Psie Pole a kończy w węźle Dąbrowa gdzie łączy się z wybudowaną wcześniej obwodnicą Oleśnicy. Na oddanym do ruchu odcinku drogi ekspresowej o długości ponad 22 km zaprojektowano i wybudowano między innymi dwa węzły (Łozina i Dąbrowa), dwa Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP Michałowice Południe i MOP Michałowice Północ), 18 mostów, wiaduktów i przejść dla zwierząt, kilkadziesiąt przepustów z przejściami dla zwierząt, system odwodnienia i oczyszczania wód opadowych, oświetlenie węzłów i MOP-ów , kanalizację kablową dla systemu zarządzania drogą, elementy bezpieczeństwa ruchu.

Czytaj więcej...

25.09.2012 Nagroda Inżynier Roku dla Projektantów Mostu Rędzińskiego i Projektantów drugiej części Autostradowej Obwodnicy Wrocławia

25 września odbyła się Jubileuszowa Gala Inżynierska, kolejna impreza włączona w cykl obchodów X-lecia Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. W ramach uroczystości odbyło się rozstrzygnięcie konkursu INŻYNIER ROKU, organizowanego przez DOIIB. Nagrodę INŻYNIER ROKU za rok 2011 w kategorii „projektant” otrzymał zespół projektantów pod kierownictwem prof. dr. hab. inż. Jana Biliszczuka za projekt Mostu Rędzińskiego.

Czytaj więcej...

25.09.2012 Grand Prix w konkursie „Dolnośląska Budowa Roku 2010-2011” dla Autostradowej Obwodnicy Wrocławia z Mostem Rędzińskim

25.09.2012r. odbyła się Jubileuszowa Gala Inżynierska w trakcie której rozdano nagrody zwycięzcom konkursu „Dolnośląska Budowa Roku 2010-2011”, organizowanego przez Wrocławski Oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Grand Prix przyznano Autostradowej Obwodnicy Wrocławia wraz z mostem Rędzińskim. Wszystkim uczestnikom procesu inwestycyjnego serdecznie gratulujemy.

 

Czytaj więcej...

24.06.2012r. Nagroda Prezydenta Wrocławia

W dniu 24.06.2012 r na uroczystej sesji Rady Miejskiej Prezes Marek Suchy otrzymał Nagrodę Prezydenta Wrocławia za projekt Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Corocznie 24 czerwca - w dniu Święta Wrocławia, przyznawane są: Honorowe Obywatelstwo Miasta Wrocławia, Nagroda Miasta Wrocławia oraz Nagroda Prezydenta Wrocławia za istotną działalność i osiągnięcia dla naszego miasta. 

  

Czytaj więcej...