Wydarzenia

13.05.2012r. Rozpoczęcie budowy drogi kołowania i dróg szybkiego zejścia dla Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

13.05.2012r. Firma Max Bögl Polska Sp. z o.o. rozpoczęła budowę zaprojektownej przez nasze biuro równoległej drogi kołowania i dróg szybkiego zejścia dla Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. W ramach robót objętych Kontraktem znajdować sie będą m.in. budowa drogi kołowania – równoległej o długości równej długości drogi startowej ok. 3200 mb i szerokości drogi 23 m z poboczami 2x10,5m wraz z infrastrukturą techniczną tj. oświetleniem nawigacyjnym, niezbędną kanalizacją techniczną oraz odwodnieniem. Więcej szczegółów dot. projektu znajduje się w zakładce ważniejsze realizacje.

 

Czytaj więcej...

31.08.2011 Oddanie do ruchu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia

Jedna z największych inwestycji drogowych w Polsce została oddana do ruchu. Od dnia 31 sierpnia 2011r. jeździmy Autostradową Obwodnicą Wrocławia! Obwodnica nie tylko odciąży Wrocław od ruchu ciężarowego ale przede wszystkim pozwoli kierowcom jadącym z autostrady A4 jak i tym jadącym z drogi krajowej nr 8 ominąć Wrocław lub osiągnąć w krótkim czasie tak ważne jego punkty jak Port Lotniczy czy Stadion lub przedostać się szybko i bezproblemowo do drogi nr 5. To była trudna i skomplikowana inwestycja i dlatego tym bardziej cieszymy się z faktu, że nasze biuro mogło współuczestniczyć w jej powstaniu.

Czytaj więcej...

05.05.2011r. Oddano do ruchu kolejny odcinek AOW

5 maja 2011 r. pierwsze samochody pojechały nowo otwartym odcinkiem Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Odcinek prowadzi od skrzyżowania z autostradą A4 tj. węzła Wrocław Południe do węzła Lotnisko. Łącznie z oddanym w grudniu 2010 odcinkiem od łącznika Kobierzyce, kierowcy mogą przejechać już ponad 14 kilometrów Autostradową Obwodnicą Wrocławia.

 

Czytaj więcej...

20.04.2011r. Rozbudowa i modernizacja równoległej drogi kołowania i dróg szybkiego zejścia dla Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

Wraz z Firmą Max Bögl Polska Sp. z o.o. rozpoczęliśmy prace projektowe nad projektem rozbudowy i modernizacji drogi kołowania i dróg szybkiego zejścia w porcie lotniczym Rzeszów Jasionka. W ramach robót objętych Kontraktem znajduje się m.in. zaprojektowanie drogi kołowania – równoległej o długości równej długości drogi startowej ok. 3200 mb i szerokości drogi 23 m z poboczami 2x10,5m wraz z infrastrukturą techniczną tj. oświetleniem nawigacyjnym, niezbędną kanalizacją techniczną oraz odwodnieniem projektowanej drogi do projektowanych kolektorów kanalizacji deszczowej.

Czytaj więcej...