Ogłoszenia i informacje

05.05.2011r. Oddano do ruchu kolejny odcinek AOW

5 maja 2011 r. pierwsze samochody pojechały nowo otwartym odcinkiem Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Odcinek prowadzi od skrzyżowania z autostradą A4 tj. węzła Wrocław Południe do węzła Lotnisko. Łącznie z oddanym w grudniu 2010 odcinkiem od łącznika Kobierzyce, kierowcy mogą przejechać już ponad 14 kilometrów Autostradową Obwodnicą Wrocławia.

 

Czytaj więcej...

20.04.2011r. Rozbudowa i modernizacja równoległej drogi kołowania i dróg szybkiego zejścia dla Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

Wraz z Firmą Max Bögl Polska Sp. z o.o. rozpoczęliśmy prace projektowe nad projektem rozbudowy i modernizacji drogi kołowania i dróg szybkiego zejścia w porcie lotniczym Rzeszów Jasionka. W ramach robót objętych Kontraktem znajduje się m.in. zaprojektowanie drogi kołowania – równoległej o długości równej długości drogi startowej ok. 3200 mb i szerokości drogi 23 m z poboczami 2x10,5m wraz z infrastrukturą techniczną tj. oświetleniem nawigacyjnym, niezbędną kanalizacją techniczną oraz odwodnieniem projektowanej drogi do projektowanych kolektorów kanalizacji deszczowej.

Czytaj więcej...

28.10.2010 - XII Dolnośląskie Forum Polityczno Gospodarcze w Krzyżowej

W dniach 28-30 października 2010 w Krzyżowej odbyło się XII Dolnośląskie Forum Polityczne i Gospodarcze. Forum zorganizowano pod hasłem „Technika i technologia – impulsy rozwojowe". Tegoroczną edycję tego wydarzenia objął swoim patronatem prof. Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk. Jak co roku, jednym ze sponsorów Forum jest nasze biuro. Więcej szczegółów na stronie forum www.forum.pl

 

Czytaj więcej...

05.11.2009. Podpisano umowę na budowę odcinka drogi S8 Wrocław - Syców

05 listopada 2009 r. w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu podpisano umowę na budowę zaprojektowanej przez nasze biuro odcinka drogi S8 Wrocław-Syców. Drogę wybuduje firma Mota Engil. Działajac w konsorcjum z firmą Arcadis i Mosty Wrocław rozpoczeliśmy prace nad opracowaniem dokumentacji projektowej dla Wykonawcy. Opis inwestycji w zakładce - ważniejsze realizacje.

 

Czytaj więcej...

08.06.2009. Pierwsza nagroda za projekt Drugiego Mostu Warszawskiego w konkursie "Piękny Wrocław"

W dniu 8 czerwca 2009 r. w Muzeum Architektury odbyło się wręczenie nagród konkursie na najlepszą realizację architektoniczną w roku 2008 Piękny Wrocław. Nasze biuro wraz z Zespołem Badawczo–Projektowy MOSTY–WROCŁAW s.c. otrzymało I nagrodę w kategorii budynek produkcyjny, obiekt inżynierski dla obiektu Drugi Most Warszawski. Wszystkim Projektantom, Wykonawcom i Inwestorom serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej...