Wydarzenia

24.08.2013r. zakończenie prac nad projektem Budowa płyty postojowej CARGO wraz z budową drogi kołowania E0 w Międzynarodowym Porcie Lotniczym KATOWICE w Pyrzowicach

10.02.2013r. Zakończyliśmy prace nad wielobranżowym projektem budowlanym oraz projektami wykonawczymi dla zadania „Budowa płyty postojowej CARGO wraz z budową drogi kołowania E0 w Międzynarodowym Porcie Lotniczym KATOWICE w Pyrzowicach”. Prace wykonywane były na zlecenie Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A. z siedzibą w Katowicach Więcej czytaj w zakładce ważniejsze realizacje.

 

 

Czytaj więcej...

3.02.2014 Przebudowa ul. Nowowiejskiej od ul. Prusa do Piastowskiej oraz remont od ul. Wyszyńskiego do ul. Prusa

3.02.2014 rozpoczęliśmy pracę nad projektem „Przebudowa ul.Nowowiejskiej od ul.Prusa do Piastowskiej oraz remont od ul.Wyszyńskiego do ul.Prusa we Wrocławiu”. Inwestycja została podzielona na dwa zakresy prac: Zakres I: przebudowa ul.Nowowiejskiej od ul.Prusa do Piastowskiej wraz z północnym chodnikiem i ścieżką rowerową na odcinku od ul.Wyszyńskiego do ul.Prusa. Zakres II: remont odcinka ul.Nowowiejskiej od ul.Wyszyńskiego do ul.Prusa. Inwestorem jest Gmina Wrocław oraz MPWiK S.A., reprezentowani przez Wrocławskie Inwestycje Sp. z o.o. a naszym Zleceniodawcą firma Heilit Woerner Sp. z o.o.

 

Czytaj więcej...

13.08.2013r. Zakończenie budowy zaprojektowanej drogi kołowania i dróg szybkiego zejścia dla Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

13.08.2013r. Firma Max Bögl Polska Sp. z o.o. zakończyła rozbudowę i modernizację równoległej drogi kołowania i dróg szybkiego zejścia dla Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. W ramach robót objętych kontraktem znajdowały się m.in. rozbudowa drogi kołowania – równoległej o długości równej długości drogi startowej ok. 3200 mb i szerokości drogi 23 m z poboczami 2x10,5m wraz z infrastrukturą techniczną tj. oświetleniem nawigacyjnym, niezbędną kanalizacją techniczną oraz odwodnieniem drogi do kolektorów kanalizacji deszczowej. Więcej czytaj w zakładce ważniejsze realizacje.

 

Czytaj więcej...

05.11.2012r. Nominacja do finału konkursu BeInspired.

5.11.2012. Nasza Firma została nominowana do Finału konkursu BeInspired organizowanego corocznie przez Firmę Bentley Systems. Nominacja została przyznana w kategorii „Innovation in Land Development, Engineering, and Management” za wykonanie projektu drogi kołowania i dróg szybkiego zejścia dla Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Nominacja jest jedyną nominacją przyznaną w tym konkursie polskiej firmie. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród nastąpi na konferencji Be Inspired Innovations in Infrastructure Conference, która odbędzie się w Amsterdamie w dniach 13-14 listopada 2012 r. Więcej informacji tutaj.

 

Czytaj więcej...

06.10.2012. Oddano do ruchu nowy odcinek drogi ekspresowej S8 Wrocław - Oleśnica

W dniu 6.10.2012 około godz. 14:30 oddano do ruchu zaprojektowany przez konsorcjum Firm: BBKS-PROJEKT, ARCADIS i MOSTY WROCŁAW , a wybudowany przez firmę MOTA – ENGIL, nowy odcinek drogi ekspresowej S8 z Wrocławia do Oleśnicy. Zaprojektowana przez nas droga będąca kontynuacją Autostradowej Obwodnicy Wrocławia A-8 rozpoczyna się w węźle AOW Wrocław Psie Pole a kończy w węźle Dąbrowa gdzie łączy się z wybudowaną wcześniej obwodnicą Oleśnicy. Na oddanym do ruchu odcinku drogi ekspresowej o długości ponad 22 km zaprojektowano i wybudowano między innymi dwa węzły (Łozina i Dąbrowa), dwa Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP Michałowice Południe i MOP Michałowice Północ), 18 mostów, wiaduktów i przejść dla zwierząt, kilkadziesiąt przepustów z przejściami dla zwierząt, system odwodnienia i oczyszczania wód opadowych, oświetlenie węzłów i MOP-ów , kanalizację kablową dla systemu zarządzania drogą, elementy bezpieczeństwa ruchu.

Czytaj więcej...